niedziela, 28 lutego 2010

Świeżo po formacie - ogranizacja pulpitu

Jestem właśnie świeżo po formacie dysku, musiałem go zrobić gdyż skończyła mi się licencja na Windows 7 RC, zainstalowałem teraz wersję Win7 z MSDN AA (darmowe oprogramowanie dla studentów, sprawdź czy jest dostępne na twojej uczelni).

Każdy ma jakiś sposób na to nudne i czasochłonne zajęcie, sam formatuję tylko dysk z systemem, a na innym dysku trzymam folder z instalkami programów, które używam. Osobno trzymam też czcionki, których zbieram coraz więcej, potem wystarczy je zainstalować i mieć z głowy szukanie ich w internecie.

Odkąd mam swój sprzęt na własność przyzwyczaiłem się do w miarę pustego pulpitu, pousuwałem ikony systemowe (Mój komputer, kosz i inne), a na ekranie mam kilka plików, które po paru dniach przenoszę w odpowiednie miejsce. Zamiast ikon na pulpicie preferuję dock (taki jak w Macach), w internecie dostępne są co najmniej dwa programy, które umożliwiają stworzenie własnego docka, są to Rocketdock i Objectdock. Używałem przez jakiś czas Rocketdocka, jednak przesiadłem się na Objectdock, ponieważ pierwszy program nie zawsze działał poprawnie i nie zawsze uruchamiał się przy starcie systemu, co jest na prawdę denerwujące.

Wydaje mi się, że najlepiej jest zrezygnować z jakiegokolwiek tła, wystarczy ustawić przeźroczystość na maksymalny stopień, swój dock ustawiam przy górnej krawędzi ekranu oraz ustawiam dodatkowo Zawsze na wierzchu i auto ukrywanie.

Dodatkowo podmieniam standardowe ikony z tego programu, tym razem użyłem ikon Token, dostępne są w dwóch kolorach jasnych i ciemnych.


Na zakończenie pozostaje podmiana tapety:

Tapeta na przyszły tydzień #1

Tapeta na przyszły tydzień #2

Można użyć tych proponowanych przeze mnie, sam użyłem tej ostatniej.

Autor: Marcin Piszczek

Interesuję się designem, internetem i nowinkami technicznymi. Z zamiłowania jestem web developerem i web designerem,a od jakiegoś czasu również blogerem. W wolnych chwilach gram w DotA. Kibicuję Zagłębiu.

Masz jakieś sugestie? Napisz do mnie. Możesz mnie również obserwować na Twitterze.
blog comments powered by Disqus

Wszystko o designie, dużo inspiracji i tutoriali.

Copyright 2009 - 2012 Creatyna. All rights reserved.