piątek, 4 grudnia 2009

Jak stworzyć stronę na Facebooku i po co?

Facebook

Czy warto używać Facebooka?


Nie będę się tutaj rozwodził czy warto mieć profil na Facebooku czy nie i czy jak mam konto na Naszej Klasie to tworzyć dodatkowe. Co przesądza o wyższości Facebooka nad NK oprócz 350 000 000 użytkowników? Główną zaletą jest tablica rozdzielcza, którą nieudolnie próbuje podrobić Śledzik, gdzie zbierane są informacje od osób które obserwujemy, a może to być wszystko: od zwykłych wpisów przez Facebook przez Twitty do kanałów RSS.

Kto to ma prowadzić?


Jak więc wykorzystać to narzędzie do efektywnego wzrostu oglądalności Twojego bloga czy ,mówiąc szerzej, lepszej sprzedaży produktu? Ważne jest by Twoja strona była prowadzona przez człowieka, co to znaczy? Chodzi o to by godnie zaprezentować swój profil - dodać zdjęcia, dokładnie opisać siebie: krótka notka o Tobie, co lubisz, czym się interesujesz (to nie ma być charakterystyka jak na j.polski tylko krótkie trzy zdania), podlinkować do swojego bloga, Twittera itp., podaj imię i nazwisko. Ludzie chcą wiedzieć kto reklamuje dany produkt.

Do czego wykorzystywana jest strona na Facebooku?


Skupmy się na blogu, głównym celem jest zyskanie szerszego grona czytelników, ktoś napisze, że chce po prostu komunikować się z czytelnikami, choć nie jest to kłamstwo to głównym celem komunikacji, nie licząc wymiany myśli, zdobycie nowych, ciekawych wiadomości itp., jest właśnie pozyskanie nowego czytelnika.Dzielenie informacji to najszybszy sposób na zainteresowanie potencjalnego czytelnika Twoim blogiem. Masz do tego wiele narzędzi, jak wspomniałem na początku, RSS czy wszelkie serwisy mikroblogowe (na chwilę obecną na FB mamy aplikację Flakera, innych nie znalazłem).

Jak stworzyć stronę na Facebooku?


Stworzenie własnej strony na FB jest banalnie proste, wystarczy użyć tego adresu Utwórz stronę. Teraz wybieramy swoją kategorię i nazwę dla strony.To co otrzymujemy:Tak oto stworzyliśmy swoją stronę na Facebooku, możesz już zacząć wrzucać na nią jakieś informacje.

Jak dodać kanał RSS do strony na Facebooku?


Przechodzimy w zakładkę Edytuj element strona.W bloku Notatki klikamy na Edytuj, po prawej stronie mamy blok zatytułowany Ustawienia notatek, klikamy na Importuj Blog i pojawia nam się to:Wklejamy adres kanału RSS bądź samego bloga, po tym kroku możesz cieszyć się samoaktualizującą stroną na FB, pamiętaj, że to nie koniec, musisz jeszcze zadbać o wygląd, dobrą treść oraz nakłonić ludzi do tego by zostali na Twojej stronie dłużej.

Autor: Marcin Piszczek

Interesuję się designem, internetem i nowinkami technicznymi. Z zamiłowania jestem web developerem i web designerem,a od jakiegoś czasu również blogerem. W wolnych chwilach gram w DotA. Kibicuję Zagłębiu.

Masz jakieś sugestie? Napisz do mnie. Możesz mnie również obserwować na Twitterze.
blog comments powered by Disqus

Wszystko o designie, dużo inspiracji i tutoriali.

Copyright 2009 - 2012 Creatyna. All rights reserved.