środa, 25 listopada 2009

Photoshop - skróty które musisz poznać by szybciej pracować

Skróty do Photoshopa to najlepszy sposób do usprawnienia pracy w tym programie, a co za tym idzie szybsza i łatwiejsza praca polepsza samopoczucie podczas jej wykonywania oraz pozwala skupić się na zamierzonym efekcie.


Najważniejszą sekcją w Photoshopie jest oczywiście Toolbar

Nie będę wymieniał po kolei skrótów do poszczególnych narzędzi bo to nie ma sensu, wszystkie skróty widoczne są po najechaniu na dane narzędzie, a ponadto na samym dole posta zamieszczam listę skrótów.Przejdźmy teraz do konkretów.

Jak wyświetlić rozmiary obiektu?

Możemy to zrobić przy pomocy okna INFO wystarczy zaznaczyć obiekt i kliknąć F8 aby przywołać to okno.

Jak zmienić narzędzie znajdujące się z tej samej sekcji?

Gdy klikniemy G wybieramy narzędzie, które jest aktualnie widoczne, aby zmienić je na inne, można przytrzymać lewy przycisk myszy, bądź kliknąć prawym, wtedy wyświetli nam się lista narzędzi. Jednak aby nie używać do tego celu myszy wystarczy użyć kombinacji Shift + [litera]. W tym przypadku aby zmienić Gradient na Kubeł klikamy Shift + B.

Jak wyświetlić sam obszar roboczy

Aby ukryć wszystkie paski narzędzi wystarczy użyć klawisza Tab. Wtedy z takie okna:


Dostajemy to:


Jak przybliżać i oddalać?

Przybliżanie obiektu przy pomocy lupy jest uciążliwe, dlatego zalecam stosowanie skrótów z klawiatury, a mianowicie:
Oddalenie Ctrl + -
Przybliżenie Ctrl + +

Jak wyświetlić cały obszar roboczy w jednym oknie?

Uciążliwe jest przesuwanie suwakami po obszarze roboczym w przypadku gdy nie mieści się cały w ekranie, dlatego aby wyświetlić cały obszar roboczy używamy skrótu Ctrl + 0. W przypadku gdy obszar roboczy jest mniejszy niż ekran, zostanie on powiększony, a gdy jest większy wtedy się zmniejszy pokazując cała swoją zawartość.Mam nadzieję, że nie znaliście tych skrótów, przynajmniej niektórych, a jeśli tak, to bardzo dobrze, jeśli ma ktoś jakiś przydatny skrót niech wpisze go w komentarzach.Karta ze skrótami do Photoshopa CS4

Autor: Marcin Piszczek

Interesuję się designem, internetem i nowinkami technicznymi. Z zamiłowania jestem web developerem i web designerem,a od jakiegoś czasu również blogerem. W wolnych chwilach gram w DotA. Kibicuję Zagłębiu.

Masz jakieś sugestie? Napisz do mnie. Możesz mnie również obserwować na Twitterze.
blog comments powered by Disqus

Wszystko o designie, dużo inspiracji i tutoriali.

Copyright 2009 - 2012 Creatyna. All rights reserved.